ŻŁOBEK NA POLNEJ

Ostatnio w naszym Żłobku mamy pełne ręce roboty!

Całkiem niedawno szykowaliśmy prezenty z okazji Dnia Babci i Dziadka, a tuż po tym obchodziliśmy „Dzień koloru niebieskiego”. Zarówno dzieci  jak i cały personel ubrany był oczywiście na niebiesko. Wyszukiwaliśmy niebieskich przedmiotów w naszym najbliższym otoczeniu jak i poza nim. Nie mogło zabraknąć również niebieskich zabaw muzyczno- ruchowych oraz pracy plastycznej z wykorzystaniem niebieskiej bibuły, podczas której doskonaliliśmy sprawność naszych palców.

Koniec stycznia poświęcony był również poznawaniu rozmaitych kształtów.

Natomiast na początku lutego skupiliśmy się na temacie higieny. Jak o nią dbać i dlaczego jest ona taka ważna w codziennym życiu. Podczas jednych z zajęć odwiedziła nas Pani Psycholog oraz Pani Logopeda z zaprzyjaźnionej Niepublicznej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Puławach.

Przyjrzeliśmy się również pracy dentysty. Poznaliśmy jego strój, uczyliśmy się jak właściwie szczotkować zęby, a także pozwoliliśmy sobie na wyrwanie kilku.

Pamiętając o trwającym karnawale szalejemy póki możemy z chustą animacyjną, a także podczas zabaw ruchowych z wykorzystaniem balonów.

Wykonujemy również inne zimowe prace plastyczne.

Pamiętamy jednak, że najlepszą formą nauki dla dzieci jest zabawa, przede wszystkim ta swobodna, znajdujemy czas również na nią.

 

 

Projekt „WSPIERAMY MAMY W GMINACH WIEJSKICH POWIATU PUŁAWSKIEGO”
jest projektem realizowanym w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020,
Oś priorytetowa: 9. Rynek pracy, Działanie: 9.4 Godzenie życia zawodowego i prywatnego w okresie 1.04.2019r. do 31.08.2021r.