ŻŁOBEK NA POLNEJ

 aby rozweselić Wam te pochmurne dni proponujemy dziś zabawę kolorami i wykonanie kolorowej tęczy. Biały karton, kolorowy papier, nożyczki i klej to wszystko czego potrzebujemy do wykonania tej energetycznej pracy plastycznej.
 
Inspirację zaczerpnęliśmy ze strony: Tęcza i chmura - praca plastyczna (lubietworzyc.blogspot.com), gdzie znajdziecie Państwo instrukcję wykonania.

Aby uatrakcyjnić dzieciom czas spędzany w domu, proponujemy wykonanie zabawki ekologicznej z odpadów. Tworzenie eko-zabawek to nie tylko świetna zabawa, ale także edukacja ekologiczna.
W każdym domu znajdą się na pewno opakowania po jajkach, które posłużą do wykonania kolorowej gąsienicy.
Materiały potrzebne do wykonania ekologicznej gąsienicy to: opakowanie po jajkach, nożyczki, farby, pędzel, klej, drucik kreatywny, czarny marker lub ruchome oczka.
 
 

 🌷🌞🌼🐸🌷
Próbę nauki piosenki "Maszeruje wiosna" podjęliśmy jeszcze podczas zajęć stacjonarnych. Tymczasem zachęcamy do przypomnienia i wspólnego śpiewania.

 
czyli rymowanki logopedyczne na dzień czekolady 
Cze-cze, cze-cze, czekolada,
Janek czekoladę jada.
Oczo- oczo, oczo- oczo,
i ja jadam ją ochoczo!
Ecz- ecz- ecz, ecz- ecz- ecz,
lubię czekoladę, lecz,
jem jej mały kawałeczek,
lub piję kubeczek.
 
Wierszyk z książki "Wierszyki ćwiczące języki"

Już wkrótce naszym oczom ukażą się obsypane żółtymi kwiatami krzewy forsycji. Zanim jednak zobaczymy je za oknem, proponujemy żeby dzieci spróbowały namalować je farbami na kartonie. Aby uatrakcyjnić pracę do malowania proponujemy użyć patyków.
Do wykonania tej pracy potrzebujemy jedynie karton, farby i 2 patyki.
Inspirację i instrukcję do wykonania znajdziecie Państwo na stronie:

 
Przypadający 6 kwietnia Światowy Dzień Sportu to doskonała okazja, aby trochę się poruszać po świątecznym lenistwie.
"GŁOWA, RAMIONA, KOLANA, PIĘTY" to znana i lubiana przez dzieci zabawa, która poprawia koncentrację, ćwiczy zapamiętywanie oraz koordynację ruchową.
Życzymy wesołej zabawy.
 
 

 
Aby zachęcić Państwa do aktywnego i twórczego spędzania czasu z dziećmi w domu proponujemy wykonanie LORNETKI. Samodzielnie wykonaną lornetkę, dzieci z pewnością chętnie wykorzystają do dalszych zabaw.
Do wykonania lornetki potrzebne będą:
2 rolki po papierze toaletowym,
zszywacz,
dziurkacz,
kawałek sznurka,
kolorowy papier,
klej.
Rolki łączymy ze sobą za pomocą zszywacza lub kleju. Dziurkaczem robimy dziurki, w których mocujemy sznurek, na którym zawiesimy lornetkę. Na koniec ozdabiamy lornetkę kawałkami kolorowego papieru. Inspiracje zaczerpnięte z: https://ekodziecko.com/lornetka-z-rolek-po-papierze-toaletowym

Pierwsze oznaki wiosny to oczywiście przebiśniegi. Te piękne, delikatne kwiatuszki można w bardzo prosty sposób  wykonać w domu.
Do ich wykonania potrzebujemy:
karton A4,
płatki kosmetyczne,
zielony  papier lub flamaster,
nożyczki i klej.
Instrukcję wykonania przebiśniegów znajdziecie Państwo na stronie:

Naszą propozycją na kreatywne spędzanie czasu z dziećmi w okresie przedświątecznym  jest wspólne gotowanie lub pieczenie. Dla dzieci to nie tylko świetna zabawa, ale i doskonalenie wielu ważnych umiejętności. Zadaniem dziecka może być dosypywanie czy mieszanie składników oraz poznawanie nowych produktów i smaków. Tym razem zachęcamy Państwa do przygotowania razem z dziećmi pysznej BABKI WIELKANOCNEJ.
Produkty potrzebne do wykonania ciasta:
1,5 szklanki mąki
4 jajka
4-5 łyżek oliwy
1 szklanka cukru
1 łyżeczka proszku do pieczenia.
Całe jajka ubić , dodać cukier i dalej ubijać, następnie dodać mąkę, proszek do pieczenia, oliwę i wymieszać. Wlać do wysmarowanej tłuszczem formy i piec ok. 1 godziny w 170°C.
 
Przepis i wykonanie ciasta: Ciocia Monika.

 
Wyklejanie watą to świetna zabawa dla dzieci i ich rodziców. Rozwija ona u dziecka zmysł dotyku i sprawność manualną oraz pobudza wyobraźnię.
Materiały potrzebne do wykonania baranka to: karton, wata, klej.
Rysunek baranka dostępny na: 
 

Z okazji nadchodzących świąt  proponujemy Państwu kilka kart z zadaniami dla dzieci do druku.
Karta 1- Połącz pary


Karta 2 - Dopaduj duży do małego


Karta 3- W brakujące miejsca przyklej plastelinę w odpowiednim kolorze


Karta 4- Rysuj po śladzie

Proponujemy Państwu niezwykle przyjemną pracę plastyczną. Do jej wykonania potrzebujemy piankę do golenia oraz farbę. W misce barwimy piankę za pomocą farby, następnie tak powstałą masą malujemy dowolne obrazki. My sugerujemy, żeby z okazji nadchodzących świąt pomalować flagę Polski lub jej mapę konturową do pobrania poniżej. Zaproponowane obrazki można również po prostu pokolorować lub pomalować farbami. Pomysł zaczerpnięty od Sensoryka Poznań

POBIERZ

POBIERZ

 

Przed nami bardzo ważny czas. Dokładnie czas świąt majowych: Święta Pracy,  Święta Flagi oraz Święta Konstytucji 3 Maja. Z okazji tych uroczystości zamieszczamy dla Państwa grafiki, na podstawie których można pokazać lub opowiedzieć dzieciom o godle, fladze oraz hymnie.

Pomysł malowania barwioną wodą na wacikach higienicznych okazał się niezwykłym hitem! Coraz to powstają nowe obrazy. Dzisiaj przedstawiamy nowe żaby, słońca, ślimaki, biedronki, kwiaty, świnki, płatki śniegu, a nawet wirusy i wiele, wiele innych. Zobaczcie sami.

Zabawy na świeżym powietrzu zawsze są świetnym pomysłem. Wszystkich, którzy mają taką możliwość serdecznie do tego zachęca- Ala.
 

Zapraszamy nasze maluchy do zabawy ruchowej, którą z pewnością pokochają. Przy dźwiękach piosenki ,,Kto tak skacze?" dzieci muszą poruszać się jak mała żabka, mała koza, nosorożec, mała kaczka oraz przedszkolaki. Życzymy wesołej zabawy!

 

Projekt „WSPIERAMY MAMY W GMINACH WIEJSKICH POWIATU PUŁAWSKIEGO”
jest projektem realizowanym w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020,
Oś priorytetowa: 9. Rynek pracy, Działanie: 9.4 Godzenie życia zawodowego i prywatnego w okresie 1.04.2019r. do 31.08.2021r.